Крім цього світ спотворюється, а в його центрі опиняються інтереси коханої людини. Видання Elle Україна повідомило про основні фактори залежності.

Важливо Найкращі поради при розриві стосунків: що допоможе уникнути непорозумінь

Відчуваєте, що не можете без партнера

Залежність – це потреба в комусь, хто, як здається, зможе заповнити вакуум в житті. Коли відчуваєте, що самотні, то очікуєте, що прийде хтось, аби допомогти та вислухати. Проте кохання – це не потреба. Здорове взаємне почуття можливе лише між самодостатніми людьми.


Здорові стосунки / Фото Medium

Людина, яка схильна до залежності, не має чіткої ідентифікації та особистісних кордонів: "Я – це я". Замість цього вона думає: "Я не знаю, хто я".

Її особистість може починати переплітатися з особистостями тих, з ким спілкується. В результаті така людина стає одержима об'єктом своєї, як здається, безмірної любові.

Хочете від партнера всього та одразу

З'являється думка, що людина, яка зацікавила, повинна мати в собі всі уявлення ідеалу. Наприклад, це можуть бути такі вимоги: щоб розумів з півслова, поважав бажання, але при цьому міг приймати всі важливі рішення. Рано чи пізно така установка призведе до розчарування.

У будь-яких здорових відносинах завжди є період ідеалізації. Проте, коли він минає, любов залишається. Якщо це дійсно вона. Замість того щоб намагатися переробити партнера, якщо він у чомусь не задовольняє уявлення, варто їх приймати.

Здорові та залежні відносини розвиваються в різних напрямках:

  • У залежних відносинах віримо, що головну роботу зробить "магія", "хімія".
  • У здорових – постійно працюємо, вчимося і пізнаємо партнера. Наша любов росте, долаючи випробування.

Партнер має належати тільки вам

Залежні відносини часто переплетені з ревнощами. Вона виникає з невпевненості та подекуди досягає розмірів клінічної параної.

Залежна людина детально вивчає сторінки коханого в соціальних мережах, аналізує кожне його слово і погляд, може влаштовувати за ним стеження. Партнер про такі дії може навіть не здогадуватися.

Навіть чудові стосунки не звільнені від сумнівів. Проте в них людина спочатку довіряє й тільки потім підозрює. Партнер спокійно приймає той факт, що його половинка контактує з безліччю різних людей, серед яких трапляються і досить привабливі особистості.


Довіряти партнеру / Фото Cru South Florida

Якщо вам потрібен неподільний контроль над коханим – це ознака того, що ви потрапили в залежність і боїтеся її розірвати.

Здається, що між вами таємний зв'язок

Навколишні можуть вважати, що між вами немає нічого спільного, що ваші відносини – це суцільні сварки та образи. Проте ви відмовляєтеся вірити.

Це робота нашого несвідомого. Воно штовхає назустріч тим, в кому ми бачимо відбиття наших несвідомих уявлень про себе. Якщо ви перебуваєте в стресі та відчуваєте себе вразливим, якщо ви підсвідомо відчуваєте, що вам потрібна допомога, то будете притягати до себе тих людей, які відчувають щось схоже.

Цікаво Синдром відмінниці, почуття гумору та скептицизм: які дії заважають побудувати стосунки

Ви не будете усвідомлювати небезпеки, тому що сама ситуація буде здаватися знайомою. Проте це відчуття оманливе: такі відносини будуть лише підживлювати уразливість та посилювати невротичні риси.