Завжди складені зошити в папці і відсортовані за кольорами, найкращі бали в школі та в університеті, бездоганно прибраний дім і завжди вимиті вікна – все це є синдромом відмінниці.

Хоча батьки говорили, що бути першою у всьому дуже добре, проте сучасні психологи вважають таку життєву позицію причиною багатьох проблем у стосунках.

Чому це погано

Синдром відмінниці з'являється у людей, які прагнуть до досконалості і хочуть мати все найкраще. Звичайно, це поширюється і на їх оточення. Тому у дівчат з синдромом відмінниці часто проблеми в стосунках не тільки з партнерами, а й друзями.

"Золота медалістка" постійно намагається перевиховати або навчити життя своїх друзів. А від свого коханого вони вимагають бути "принцом на білому коні", який виконує всі бажання і читає думки.

Так не можна. Треба якомога швидше навчитися приймати людей такими, якими вони є, і бути менш вибагливою. Перш за все, до себе і свого життя.


Усе має бути ідеально – синдром відмінниці / Фото pexels

Скептичне ставлення до любові

Навіть якщо кохання не існує, є певні хімічні процеси, які роблять нас щасливими, натхненними і повними енергії від близького спілкування з людьми. Завдяки цьому хочеться ходити на побачення, влаштовувати романтичні вечори і дарувати подарунки. Якщо ти ставишся скептично до таких проявів почуттів, ти можеш легко відлякувати чоловіків.

Навіть найсильніші і зухвалі з них хочуть бути коханими і бажаними. Вони вміють красиво залицятися і писати романтичні повідомлення. Тому очікують, що й ти будеш проявляти ініціативу та свої почуття, вірячи не просто в хімію між вами, а у справжню любов.

Зайве почуття гумору

Чоловіки, як і жінки, люблять, коли їхні кохані вміють класно жартувати і розуміють жарти оточуючих, а також можуть з посмішкою виходити з найскладніших ситуацій. Проте іноді гумору так багато, що він починає дратувати. Особливо, коли ситуація або слова зовсім не смішні.

Читайте також Не можна будувати стосунки за будь-яких обставин: 5 неочікуваних ознак

Скажімо, хлопець запросив на побачення і перший час, звичайно, сміється над твоїми жартам. Проте рано чи пізно розмова стане більш відвертою або зайде про серйозні речі, над якими сміятися не тільки непристойно, але й образливо. І якщо продовжити розмову на своїй хвилі, друге побачення, ймовірно, не станеться.

Тому важливо вміти не тільки класно жартувати, але і відчувати, коли гумор недоречний. Адже навіть найвідоміші коміки і пародисти бувають неймовірно чуттєвими і серйозними.

Інші можливі фактори, які заважають

Ваша поведінка може негативно впливати на майбутні стосунки, зазначає Cluber.com.

Вам заважають дитячі травми

Як зазначають психологи, наше дитинство впливає на формування прихильності до партнера вже у дорослому житті. Якщо у вас було нещасливе дитинство, то вам значно важче буде знайти партнера.

Дослідники з Техаського університету A&M провели експеримент, в якому взяло участь 144 пари. У людей, які мали невротичну прихильність, було більше негативних емоцій у відносинах.

У вас занижена самооцінка

Важко полюбити когось повною мірою, якщо ви не можете полюбити себе! Спочатку сфокусуйтеся на собі, зробіть все, щоб полюбити себе, а потім уже шукайте партнера.

Ви не можете залишатися собою у відносинах

Ви жертвуєте собою заради відносин і це також негативно впливає на ваші взаємовідносини з партнером. Ви повинні залишатися собою, щоб знайти ту людину, з якою у вас вийде побудувати міцні відносини.