Новий вид вірусу, який вперше зафіксували в Китаї, вийшов за межі країни. Він також спалахнув у Таїланді, Японії, Гонконзі, Південній Кореї, Саудівській Аравії, Сінгапурі, В'єтнамі, Франції, Малайзії, Австралії, США та Канаді.

До теми! У Китаї винайшли засіб для захисту від коронавірусу: фото

Як відомо, 2019-nCoV передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом, тому заразитися вкрай легко. Внаслідок цього у багатьох країнах нині посилений контроль на кордонах та в аеропортах.

  • Не панікуйте

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, спалах коронавірусу не є міжнародною надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров'я. Поки що ВООЗ не оголошує надзвичайний стан та не рекомендує обмежувати транспортні сполучення та обіг товарів. Спалах коронавірусу не є міжнародною надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров'я.

До того ж, в Україні немає прямого авіасполучення з містом-джерелом спалаху – Уханем.

  • Загиблих серед дітей не було

Наймолодшій жертві, що було підтверджено смертельним випадком коронавірусу, – 36 років. Більшість смертельних випадків у Китаї були у людей старше 60 років та більше чоловіків, ніж жінок.

Так, у дворічної дитини діагностували коронавірус нового типу. Хлопчик є наймолодшим пацієнтом, якого лікують від атипової пневмонії спричиненої коронавірусом нового типу, але його стан здоров’я – стабільний.

Тому BNO створили мапу, завдяки якій наочно можна спостерігати поширення інфекції по всьому світу.

  • Коронавіруси – це велике сімейство вірусів

Поширеними симптомами коронавірусу є "помірні захворювання верхніх дихальних шляхів" – як звичайна застуда, проте лише більш складні симптоми, зокрема важкий гостроінфекційний респіраторний синдром, можуть бути смертельними.

Якщо у вас піднялася температура, з’явилися симптоми грипу чи респіраторного захворювання, радимо вам все ж навідатися до лікарні для того, аби точно визначити вид інфекції.

  1. Лихоманка;
  2. Головний біль;
  3. Кашель;
  4. Ускладнене дихання;
  5. Слабкість.
  • Для визначення коронавірусу є тест

Як розповів заступник міністра охорони здоров'я Дмитро Коваль, діагностичні системи зараз є в кожній області України. У разі якщо ці результати будуть негативними, а людина відчує себе погано, то зразки будуть відправляти до Києва в одну з двох референс лабораторій, які сертифіковані ВООЗ. Якщо і тут буде негативний результат, зразок відправляється в Німеччину. Це може зайняти до 5-ти днів.

"На початку наступного тижня в Україні будуть доступні тест-системи, які зроблять діагностування менш тривалим", – додав він.

До теми! Посольство України в Китаї розглядає ймовірність евакуацій наших громадян

  • Щоб запобігти поширенню вірусу, ВООЗ радить керуватися стандартними рекомендаціями щодо запобігання поширенню інфекції.
  • Регулярно мийте руки з милом і слідкуйте, щоб це робили діти;
  • Закривайте ніс та рот, коли чхаєте;
  • М'ясо, яйця та риба повинні термічно оброблятись. Слідкуйте, щоб дитина не їла необроблені продукти.
  • Мийте фрукти та овочі і навчіть цього дітей;
  • Уникайте тісного контакту з будь-ким, хто проявляє симптоми респіраторних захворювань, такі як кашель і чхання;
  • Уникайте диких тварин та не відвідуйте ферми;

Окрім того, посольство України в КНР радить утриматись від поїздок до Китаю.

Отож, батьки, не панікуйте. Коронавірус, ймовірно, буде звучати в заголовках новин ще не один місяць, але це не означає, що всім потрібно жити в страху. Головне мийте руки дітям з милом та не контактуйте з людьми, які мають симптоми, схожі до цього захворювання.

Дивіться у відео що відомо про смертельний коронавірус: