Важливо розуміти, що дитина дуже швидко помічає настрій людей навколо. Відтак, від малеч не варто приховувати свої настрої чи проблеми, розповів в коментарі "Сім'я 24" лікар, експерт Володимир Калуга.

Цікаво! Тато щотижня знімав на камеру, як росла його донька з народження до 20 років: зворушливе відео

Не приховуючи свої настрої, дитина бачитиме у дорослому сильну та відкриту людину. А це гарний приклад для наслідування. Окрім того, це дозволяє краще переживати відчуття затишку і любові. Йдеться про те, що відвертістю батьки показують любов до дитини, від якої абсолютно нічого приховувати.

Видання "Монтессорі" опублікувало фрази, які батькі повинні говорити своїм дітям, аби показати прихильність.

  • "Я рада/радий тебе бачити"

Інколи ранки бувають нелегкими, коли ваше дитя прокидається світ за очі. Або ж коли треба збирати дитину до школи чи садочка, і часом це буває складний процес. Проте важливо пам'ятати: саме зранку вашому чаду важливо бачити, що ви радні з ними бути, раді про них дбати щодня.

  • "Давай обнімемося"

Ви можете поставити будильник на 5 хвилин раніше в будні дні, аби хоч трохи часу побути поруч з дитиною. Або замість цього ви можете влаштувати так звану вечірку сімейних обіймів вранці в суботу чи неділю. Такі дії повинні зблизити дитину з батьками. Взагалі, найкраще для вашої родини будуть можливості для відпочинку та обіймів. Також можете використати фразу "Ти найкраще обіймаєш!".

  • "Мені подобається, що ти такий щедрий

Важливо час від часу робити разом з дітьми якусь добру справу. Проте варто слідкувати і за поведінкою дитини: чи не ображає вона інших. Так, ви можете помітити, як дитина забирає іграшку в сестри, брата чи друга. То скажіть їй про це, але обережно. До прикладу, "Мені подобається бачити, що ти такий щедрий із сестрою! Ти добра людина, що віддає щось".

Вчіть дитину ділитися і хваліть це
Вчіть дитину ділитися і хваліть це / Фото Bigcitymom

Це дає дітям розуміння, що батьки бачать їх хорошими людьми та допомагають формувати їхнє сприйняття себе. Це можна робити і по-іншому: якщо дитина сама взулася, то скажіть їй "мені подобається, що ти такий самостійний". Зробіть дитині комплімент, і він буде дотримуватися його.

  • "Чи є щось, про що ти хочеш поговорити?"

Варто не забувати питати свою дитину, чи немає в неї бажання розповісти щось чи поговорити. Робити це варто ненав'язливо, а з проявом турботи. Переважно малеча нічого і не згадає конкретно в той момент, проте це дасть відчуття, що її готові всилухати завжди.

Важливо! Ситуації, які траплялися з усіма батьками: кумедні фото

  • "Що б ти хотів/ла зробити разом?"

Дозвольте дитині самій обирати те, що робити разом з вами. Навіть якщо це буде лише 30 хвилин, малеча зрозуміє, що ви хочете провести з ними час, роблячи те, що вона хоче. Проявляйте інтерес до захоплень вашої дитини, бо так з часом ви багато дізнаєтесь про те, що думає і відчуває ваше чадо.

  • "Я тебе люблю, незважаючи ні на що"

Легко показати дитині, що ви її любите, коли вона весела та чарівна. Але трохи складніше, коли вона йде в школу чи свариться з вами. Тому особливо важливо серед істерик сказати їй, що ваша любов до неї безмежна.