Практикуючий психолог Михайло Лабковський розповів про деякі пункти у вихованні, на які варто звернути увагу батькам. Він зазначив, що інколи батьки навіть не замислюються над тим, що деякі настанови можуть зламати життя їхнім принцесам.

Читайте також Що треба робити батькам, щоб виховати успішну дитину

Помилки у вихованні дочок

  1. Програмування доньки на обов'язковий набір навичок та якостей, якими вона має володіти.
    "Ти повинна бути милою", "Ти повинна вміти готувати" тощо. У цих критеріях немає нічого поганого, проте якщо з дитинства наголошувати доньці на тому, що вона буде цінною лише тоді, коли буде їм відповідати, – це формування хибного мислення та уявлення себе у дорослому житті. Матерям варто на власному прикладі показувати, що їм подобається готувати, прибирати, займатися домашніми справами. А також пропонувати донькам долучатися до них та допомагати. Таким чином дитина буде отримувати задоволення від цього процесу. А пізніше вона сама навчиться всьому необхідному, або ж попросить вас допомогти.
  2. Засуджуюче ставлення до чоловіків і сексу з боку матері.
    "Головне – в подолі не принеси", "Ти повинна бути недоступною", "Їм всім одного треба" тощо. Такі фрази дівчата часто чують від своїх матерів. Вони виростають із думками, що чоловіки – це ґвалтівники, а секс – щось брудне і його варто уникати. Проте з віком у дівчаток відбуваються гормональні перебудови організму і в результаті виникатиме бажання зробити те, від чого мама застерігала.
  3. Формула щастя: вийти заміж і народити дитину.
    Такі слова дівчата чують приблизно у 20 років. При цьому раніше матері розповідали, про жорстокість чоловіків та наголошували, що секс – це бруд. Усе це може призвести до того, що у дорослому віці донька не знатиме, що хоче насправді.
  4. Гіперопіка.
    Матері "прив'язують" дітей до себе і створюють велику кількість заборон. Доньки не мають свободи, вони не можуть приймати рішення, бо вони можуть виявитися помилковими. Проте такий підхід у вихованні неправильний. Дітям необхідно давати можливість вирішувати самостійно, робити помилки, адже лише так вони навчаться нести відповідальність за власні вчинки і не розраховувати на те, що у дорослому житті хтось має усе вирішувати за них.

Батьки і діти
10 помилок у вихованні доньок / krasota-style.com.ua

  1. Формування негативного образу батька.
    Яким би батько не був, не можна очорняти його ім'я. Навіть якщо він не брав участі у вихованні, покинув мати саму, не можна говорити дитині, що він поганий. Донька не винна в тому, що її тато виявився не тією людиною, з якою її матері було варто поєднувати своє життя.
  2. Тілесні покарання.
    Бити не можна ні синів, ні доньок. Проте дівчатка психологічно важче переносять тілесні покарання. Вони втрачають самооцінку і в майбутньому вважатимуть себе підлеглими.
  3. Недохвалювання.
    Задля формування здорової самооцінки, почуття задоволення собою та любові до самої себе, дівчаткам варто неодноразово наголошувати на тому, що вони найкрасивіші, найулюбленіші, найкращі тощо.
  4. З'ясування стосунків між батьками при доньці.
    Діти не можуть ставати свідками сварок між батьками. Якщо така ситуація ненароком трапилася, то мама з татом повинні вибачитися і пояснити, що не впоралися з емоціями. Головне – необхідно донести до дітей, що вони не винні у конфлікті.
  5. Неправилене проживання пубертату доньки.
    Варто тримати баланс між дозволеним і забороненим, спількуватися з дітьми. Для дівчаток у такому віці важливі розмови. Треба розуміти, що вона може довіряти мамі і в будь-якій ситуації може звернутися на допомогу та поділитися усім. Мама має стати найкращою подругою, яка вміє зберігати секрети.
  6. Неправильна установка на життя.
    В жодному разі не можна розповідати, що їхнє життя має відповідати якимось пунктам. Задля того, щоб дівчина незалежала від чиєїсь думки, любила себе та самореалізувалась, необіжно налаштовувати її саме на це.